רשויות מקומיות

רשויות מקומיות

בישראל ישנן יותר מ – 250 רשויות מקומיות (עיריות, מועצות מקומיות, מועצות אזוריות ומועצות מקומיות תעשייתיות) אשר מטרתן לספק את הצרכים של התושבים אשר נמצאים בשטח המוניציפאלי שלהן.

בין השירותים שכל רשות מקומית בישראל נדרשת לספק לתושביה ניתן למצוא תכנון היישוב ומתן היתרי בנייה בו, רישוי עסקים, אספקת מים, שירותי ניקיון ותברואה, פיקוח מקומי, אירועי תרבות וחינוך, כבאות ועוד.

על פי פקודת העיריות [נוסח חדש] אשר מגדיר את חובותיה וסמכויותיה של הרשות המקומית (עירייה, מועצה מקומית או מועצה אזורית) כל רשות רשאית לגבות מיסים (ארנונה ומיסי עירייה) לשם מימון פעולותיה.

פעמים רבות, אנשים פרטיים, אנשי עסקים (יזמי נדל"ן, בעלי מסעדות, ברים, חנויות וכדומה) ותאגידים נדרשים להתמודד עם פקידי הרשות המקומית בענייני דיומא יומיומיים (מים, תברואה, חינוך וכדומה) או בסוגיות משפטיות מורכבות (מכרזים, רישוי עסקים, מיסוי מוניציפלי וכדומה) אשר דורשות ניסיון, ידע ומומחיות ספציפית של עורך דין מומחה לענייני רשויות מקומיות.

משרדינו מתמחה ברשויות מקומיות ויוכל להעניק לך את השירותים הבאים:

  • מיסוי מוניציפאלי – ייעוץ, ייצוג וניהול משא ומתן מול רשות מקומית בסוגיות ארנונה, היטלים ואגרות לצורך הפחתת נטל חבות המס הנדרש על ידי הרשות המקומית.
  • רישוי עסקים – ייעוץ וייצוג בעלי עסקים קטנים ובינוניים מול רשות מקומית בסוגיות של שלילת רישיון העסק, אי מתן רישיון עסק או סוגיות בירוקרטיות שונות.
  • תכנון ובנייה – ייעוץ, ייצוג וניהול משא ומתן מול מוסדות התכנון ברשות (ועדה מקומית לתכנון ובניה, ועדות מחוזיות וועדות ערר).
  • מכרזים – ייעוץ וייצוג משפטי בדיני מכרזים, לרבות תקיפת תנאי וכשרות המכרז בפני ערכאות השיפוט השונות.
  • קנסות – ייעוץ, ייצוג וניהול משא מול רשויות מקומיות על קנסות מנהליים ועיצומים כספיים אשר מוטלים על לקוחות פרטיים ועסקיים כאחד.
  • ליטיגציה מנהלית – ייצוג משפטי של אנשים פרטיים, אנשי עסקים ותאגידים בעתירות וערעורים מנהליים.

בכל סוגיה משפטית מול הרשות המקומית, מומלץ בחום לשכור את שירותיו של עורך דין אשר מתמחה בנושא רשויות מקומיות – ובנושא זה בלבד!

לצערנו, עורכי דין אשר עוסקים בנושאי תעבורה, גירושין או פשיטות רגל ולא מעורים בעדכוני החקיקה והרפורמות השונות, יכולים להסב לך נזק כספי רב ולגרום לך לעיכובים ובזבוז זמן יקר.